Ból to bardzo ciężki stan, który zatruwa życie niejednego człowieka. Leczenie jego może odbywać się za pomocą wielu sposób i technik. Jedną z popularnych metod łagodzenia bólu jest stosowanie niekonwencjonalnych rozwiązań. Szczególne zainteresowanie wzbudza medycyna wschodu, której zabiegi są skuteczne oraz efektywne. Jakie zabiegi oferuje centrum medycyny chińskiej? Co mają na celu tego rodzaju kuracje? Jakie procedury wykorzystywane są do leczenia bólu?
Medycyna wschodu to wszelkie działania dzięki, którym możliwe jest zminimalizowanie odczuć bólowych, jak również zatrzymanie lub spowolnienie rozwoju danych schorzeń. Wśród najpopularniejszych metod działania znajdują się:
– akupunktura,
– masaże,
– ziołolecznictwo,
– odpowiednia dieta,
– ćwiczenia ruchowe – joga, stretching, itp.
Czym jest leczenie bólu akupunkturą? Jakie są jej kluczowe cechy i cele? Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem igieł do akupunktury?
Akupunktura to starożytna procedura chińska, której założeniem jest wykorzystanie igieł do nakłuwania ciała. Punkty, które zostają poddane zabiegowi odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie organizmu, jak również posiadają połączenia nerwowe bądź mięśniowe z innymi organami. Celem tych działań jest przede wszystkim zminimalizowanie bólu z wykluczeniem przyjmowania środków farmakologicznych bądź jako jego wsparcie. Ponadto działania te w dużym stopniu wspomagają rekonwalescencję po rozmaitego rodzaju operacjach i kontuzjach. Akupunktura pomaga także zmniejszyć odczucie nudności, poprawić przemianę materii i metabolizm oraz jako środek pomocniczy podczas chemioterapii. Technika ta zapobiega rozwojowi schorzeń takich jak:
– migreny,
– uzależnienia od narkotyków bądź palenia papierosów,
– depresja,
– zaburzenia neurologiczne,
– otyłość,
– zmniejszanie bólu przy rwie kulszowej,
– zniesie bólu i dyskomfortu po zabiegach chirurgicznych, itp.
Zabieg i jakiekolwiek działania związane z akupunkturą realizowane są przez doświadczonych ekspertów, których zadaniem jest prawidłowe przeprowadzenie wywiadu, zdiagnozowanie problemu, jak również dobranie dogodniej metody i planu dalszego działania. Do oceny stanu zdrowia wykorzystuje się badanie palpacyjne nadgarstków pacjenta, w celu oceniania stanu i funkcjonowania poszczególnych układów człowieka.